1. Zapraszam zwłaszcza dzieci do uczestnictwa w Mszach świętych roratnich codziennie o 18.00. Pół godziny wcześniej śpiew Godzinek o Niepokalanym Poczęciu. Dzieci niech zabiorą lampiony i serduszka z dobrymi uczynkami. Plansze do odbioru w zakrystii.
  2. Ks. Janusz Michalik dziękuje za wsparcie budowy kościoła św. Jana Chrzciciela w wysokości 1633zł. Dziękuję paniom z Akcji Katolickiej za przygotowanie obrusów i dekoracji na Adwent.
  3. Informuję, że Biskup tarnowski Andrzej Jeż odznaczył p. Janusza Kwapniewskiego medalem Dei Regno Servire za pracę na rzecz naszej parafii i wieloletnią troskę o stronę internetową.
  4. Panie z Caritas rozprowadzają świece na stól wigilijny. Członkowie Rady parafialnej rozprowadzają opłatki. Ofiary za nie są wyrazem wdzięczności za pracę p. Organisty.
  5. Dziękuję za sprzątanie kościoła oraz ofiarę 130zł na kwiaty. Pracowali: Krystyna Bobrich, Danuta Chalcarz, Iwona Zymuła, Bolesław Głąb, Małgorzata i Wiesław Pikul, Justyna i Mariusz Misiewicz. Do sprzątania kościoła proszę kolejne rodziny: Wolak, Uszko, Grabczyńscy, Bodzioch, Ścieńscy, Liszka, Swaczyna.
  6. Zachęcam do lektury prasy. Jest GN, a także GN Historia za 12zł z tematem: Jezus. Skąd wiemy, że istniał naprawdę?
  7. W poniedziałek – św. Barbary, dz. męcz., patronki górników
  8. W środę – św. Mikołaja biskupa
  9. W I czwartek – św. Ambrożego biskupa i doktora Kościoła; Adoracja prywatna od 17.00, modlimy się o powołania do służby Bożej i za powołanych.
  10. W piątek – uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP; nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych; na Mszę św. i spotkanie zapraszam rodziców i dzieci z klasy 3
  11. W sobotę - św. Jana Diego
  12. Niedziela – Msze św. o 07.00, 09.00, 11.00. Zmiana tajemnic różańca; składka na monitoring; zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
  13. Wyższe Seminarium Duchowne od 15-17 grudnia 2023 r. organizuje rekolekcje powołanione MĘSKA DECYZJA - "Oto Matka Twoja" (J 19, 27). Więcej informacji pod adresem: https://kwestionariusz.diecezja.tarnow.pl/