1. Zapraszam na Msze Święte roratnie w dni powszednie o 17.00 , aby od Maryi uczyć się postawy modlitwy i wraz z dziećmi poznawać Ziemię Świętą. O 16.30 śpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Zapraszam dzieci z lampionami oraz z serduszkami.
  2. W poniedziałek – św. Łucji, dziewicy męczennicy; 40. rocznica stanu wojennego
  3. We wtorek – św. Jana od Krzyża, kapłana i dra Kościoła
  4. W czwartek – rozpoczęcie Nowenny do Dzieciątka Jezus
  5. W piątek – spowiedź adwentowa od 15.00 do 18.00 z półgodzinną przerwą o 16.30 – skorzystajmy z obecności kilku kapłanów; Msza św. wyjątkowo o 18.00.
  6. W sobotę – spotkanie DSM o 10.30;
  7. W niedzielę Msze św. o 07.00, 09.00, 11.00.
  8. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na ogrzewanie kościoła, za ofiary na utrzymanie kościoła i kwiaty składane w kościele i na konto parafialne. Na „Pomoc Kościołowi na Wschodzie” złożono 663zł.
  9. Dziękuję za sprzątanie kościoła i ofiarę 80zł na kwiaty. Pracowali: Katarzyna Guzy, Konrad Sobarnia, Jolanta Krystek-Wojtowicz, Małgorzata Zając.
    Do pomocy w sprzątaniu proszę rodziny: Jałocha, Łuszpak, Wolak, Uszko, Krawiec, Grabczyńscy, Wszołek-Gęsiak.
  11. Przypominam, że w procesji do Komunii Świętej w pierwszej kolejności podchodzą osoby przyjmujące Ciało Pańskie na rękę i spożywają Je w obecności kapłana.
  12. Można nabywać opłatki w zakrystii – ofiary przeznaczamy na wynagrodzenie organisty. Panie z Caritas rozprowadzają świece na stół wigilijny.
  13. Wydział ds. Nowej Ewangelizacji serdecznie zaprasza na XI Forum Formacyjne „Pokój wam”, które odbędzie się w dniach 29-30 stycznia 2022 r. na Arenie „Jaskółka” w Tarnowie – Mościcach. To swoiste rekolekcje gdzie chcemy słuchać Słowa Bożego, umacniać swoją wiarę i odkrywać misje, jaką każdy z nas ma. Inspiracją do tego wydarzenia jest 20. rozdział Ewangelii świętego Jana, gdzie Jezus przychodzi do przestraszonych, zawiedzionych uczniów, czyli takich, którzy przeżywają kryzys, aby napełnić ich pokojem i posłać do niesienia Go innym. Być może czasem jest to także nasze doświadczenie.

Gośćmi tegorocznego spotkania będą: bp Artur Ważny, ks. Krzysztof Porosło, ks. Piotr Spyra oraz prof. Aleksander Bańka.

Zapisy i informacje na stronie internetowej Forum Formacyjnego www.fftarnow.pl oraz na stronie i Facebook’u Wydziału ds. Nowej Ewangelizacji.