1. Bóg zapłać wszystkim zaangażowanym w prace przy rozbieraniu dekoracji Ciemnicy i Grobu oraz za przygotowanie do Nawiedzenia Obrazu Matki Bożej, Krzyża i relikwii bł. Jerzego Popiełuszki. Dziękuję tym, którzy znaleźli czas na prywatną modlitwę.
  2. Dziękuję za ofiary na potrzeby parafii 1520zł oraz na Caritas 484zł a Paniom z Caritas za pomoc w zbiórce.
  3. Dziękuję za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty.
  4. O pomoc w sprzątaniu proszę kolejne rodziny: Gurbisz, Gacoń, Zając, Dzierwa, Kuczek.
  5. W środę – św. Anzelma, bpa i dra Kościoła; o 17.30 różaniec prowadzony przez rożę św. Dzieci fatimskich p. Zofii Solak; po Mszy św. spotkanie ministrantów i lektorów.
  6. W piątek – Uroczystość św. Wojciecha, Patrona Polski; nie obowiązuje post.
  7. W sobotę – wspomnienie męczenników - św. Fidelisa i św. Jerzego.
  8. W niedzielę – Msze św. o 07.00, 09.00, 11.00, 16.00. O 15.30 procesja wokół kościoła z modlitwą o urodzaje; Światowy Dzień Modlitw o Powołania; składka na WSD w Tarnowie.
  9. Przypominam o zasadach sanitarnych obowiązujących w kościele. Do Komunii Świętej proszę o podchodzenie w pierwszej kolejności osoby przyjmujące Eucharystię „na rękę”.

Komunikat

Wydział Teologiczny Sekcja w Tarnowie zaprasza na studia magisterskie z teologii. Studia te, przeznaczone  dla osób świeckich i zakonnych, służą nie tylko pogłębieniu wiary i chrześcijańskiej formacji, lecz także przygotowują do nauczania religii w szkole podstawowej i średniej.

Od 1 października 2021 r. rozpoczną się także studia podyplomowe: „Katecheza przedszkolna”, które są przeznaczone dla absolwentów studiów wyższych posiadających uprawnienia pedagogiczne. Podyplomowe studia „Katecheza przedszkolna” pozwalają na uzyskanie kwalifikacji do nauczania religii w przedszkolu we wszystkich grupach wiekowych.

Zachęcamy do podjęcia studiów na tarnowskim Wydziale.

Szczegółowe informacje na stronie: Sekretariat WTST, ul. Piłsudskiego 6, 33-100  Tarnów, tel. 146223331, wt.diecezja.tarnow.pl  email: wteol@diecezja.tarnow.pl

Ks. dr hab. Marek Kluz, prof. UPJPII
dziekan WTST