„Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia” /Dz. 299/ - mówił Pan Jezus do Siostry Faustyny w jednym z objawień. Święto Miłosierdzia jest wydarzeniem, które zawsze gromadzi w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach rzesze wiernych. Zapraszamy do wspólnego świętowania i korzystania z łask, które Pan Jezus związał z tym dniem. Hasłem tegorocznego Święta są słowa św. Jana Pawła II wypowiedziane 17 sierpnia 2002 roku: „W Miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój”.

W sobotę, 15 kwietnia o godz. 18.00 w Bazylice Bożego Miłosierdzia bp Jan Zając, honorowy kustosz Sanktuarium Bożego Miłosierdzia odprawi Mszę świętą wigilijną. O godz. 20.30 odbędzie się nabożeństwo Droga Miłosierdzia cz. I „Spotkania w blasku wiary” /transmisja w TVP3 pasmo ogólnopolskie/, a potem czuwanie modlitewne w intencji Ojczyzny.

W niedzielę, 16 kwietnia o północy w Bazylice zostanie odprawiona Msza święta, której będzie przewodniczył Bp Janusz Mastalski. Po Mszy świętej druga część modlitewnego czuwania od godz. 2.00 do 4.30.

Główna Msza święta pod przewodnictwem Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, Metropolity Krakowskiego będzie odprawiona o godz. 10.00 przy ołtarzu polowym /transmisja w TVP1/. Podczas tej Mszy świętej zostanie poświęcony Dzwon Nadziei do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia powstającego w Tengandogo w Burkina Faso.