1. Przeżywamy uroczystość patronalną naszej parafii ku czci MB Częstochowskiej. Powierzając Maryi naszą codzienność pamiętajmy także o pielgrzymach zdążających na Jasną Górę.
  2. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby parafii i na kwiaty.
  3. Dziękuję za skoszenie trawy na cmentarzu, przy kościele i plebanii.
  4. Dziękuję sprzątanie kościoła i kwiaty. Pracowali: Dorota i Jakub Kurleto, Małgorzata Kulpa, Maria Kutek, Agnieszka Barabas, Krystyna i Wojciech Wojtas, Grażyna Zelek
  5. Do pomocy w tym tygodniu proszę rodziny: Pacholarz, Pamuła, Witos, Liber, Boryczka.
  6. W poniedziałek – NMP Królowej
  7. W środę – św. Bartłomieja, Apostoła; o prowadzenie różańca o 17.30 proszę różę św. Jana Pawła II – Bogumiły Archackiej
  8. W czwartek – św. Ludwika
  9. W piątek – uroczystość NMP Częstochowskiej; nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych
  10. W sobotę – św. Moniki
  11. W niedzielę – Msze św. o 07.00, 09.00 oraz o 11.00.
  13. Za tydzień przy wyjściu z kościoła można złożyć podpis pod obywatelskim projektem ustawy o zmianie kodeksu karnego w sprawie obrazy uczuć religijnych. Ustawa precyzje rodzaje karalnych czynów, m.in. lżenie i wyszydzanie Kościoła albo związku wyznaniowego, jego dogmatów, obrzędów, publiczne znieważanie przedmiotu czci religijnej. Potrzebny będzie nr PESEL.