Dzisiaj w Niedzielę Zesłania Ducha Świętego 28 maja w naszej parafii odbyła się Uroczystość Rocznicy Pierwszej Komunii Świętej. Mszę Świętą celebrował Ks. Paweł Marzec. Dzieci klasy IV dziękowały Bogu Ojcu, Synowi Bożemu i Duchowi Świętemu za dary, które otrzymały. Z miłości do nich, rok temu, Pan Jezus po raz pierwszy dał im siebie pod postacią chleba. Dał im siebie, aby złączyli swoje życie z życiem Bożym. Dzisiejsza Eucharystia, w rocznicę Pierwszej Komunii Świętej, była przede wszystkim dziękczynieniem Bogu za pierwsze pełne uczestnictwo we Mszy świętej rok temu i za wszystkie Komunie święte w ciągu tego roku.
Prosimy dziś Boga Ojca, Syna i Ducha św. aby dał Im łaskę wytrwania w wierze aż do śmierci, by żyjąc każdego dnia w obecności Jezusa, stawali się coraz bardziej do Niego podobni.