W czwartek 8 czerwca 2023 r. przeżywamy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Kościół obchodzi tę uroczystość zawsze w czwartek po niedzieli Najświętszej Trójcy. Boże Ciało to hołd złożony Jezusowi w Najświętszym Sakramencie za dar Jego obecności pośród nas. Elementem charakterystycznym tego święta oprócz uroczystych Mszy świętych są procesje, w których Najświętszy Sakrament jest niesiony ulicami miast i wsi.
W naszej parafii tego dnia uroczysta Msza święta miała miejsce o godz. 11.00. Po niej wyszliśmy w procesji eucharystycznej na drogi naszej parafii. Przeszliśmy główną drogą, zatrzymując się przy czterech ołtarzach, przygotowanych przez naszych parafian. Przy każdym ołtarzu odczytywane były fragmenty Ewangelii mówiące o Eucharystii. W przebieg procesji zaangażowało się wielu naszych parafian. Warto wymienić: dziewczynki sypiące kwiaty, dzwoniących chłopców, Liturgiczną Służbę Ołtarza, parafian którzy nieśli chorągwie - symbole naszej wiary, druhów OSP niosących baldachim.
Słowa podziękowania dla parafian, którzy przygotowali piękne ołtarze oraz dla druhów OSP, którzy dbali o nasze bezpieczeństwo podczas procesji.