W dniach 2 - 3 kwietnia biskup Leszek Leszkiewicz dokonał wizytacji naszej parafii.
Wizytacja kanoniczna jest czynnością apostolską, ukazującą wyjątkowy znak jedności Kościoła diecezjalnego. Święty Jan Paweł II w sposób szczególny doceniał czas wizytacji kanonicznej. W posynodalnej Adhortacji Apostolskiej „Pastores gregis” nazwał ją „autentycznym czasem łaski i szczególnego, a nawet jedynego w swoim rodzaju momentu w zakresie spotkania i dialogu Biskupa z wiernymi”.
2 kwietnia o godz. 16.00 Ks. Biskup spotkał się z członkami Caritas, Zespołu Synodalnego, Rady Parafialnej, Akcji Katolickiej.
Następnie podczas uroczystej Mszy świętej o godz. 17.00, Ks. Biskup Leszek Leszkiewicz, udzielił Sakramentu Bierzmowania. Młodzież zgromadziła się przed ołtarzem Chrystusa, aby prosić Go o błogosławieństwo, potrzebne łaski i Dary Ducha Świętego.
W koncelebrze uczestniczyli również: Ks. Jan Gębarowski dziekan dekanatu Wojnicz, Ks. Marek Szczerba, Ks. Roman Miarecki, Ks. Marian Urbański, Ks. Jerzy Marszałek, Ks. Bronisław Kaja, Ks. Franciszek Cieśla, Ks. Jerzy Czuj, Ks. Stanisław Boryczka. W swojej homilii Ks. Biskup zwrócił się do młodzieży, aby była odważna w swojej wierze, dawała jej świadectwo na co dzień w swoim życiu.
3 kwietnia w niedzielę w czasie uroczystej Mszy Św. o godzinie 09.00 Ks. Biskup skierował do wiernych homilię, a następnie spotkał się z członkami róż różańcowych.
Po Mszy świętej o godz. 11.00, której przewodniczył  Ks. Biskup Leszkiewicz w koncelebrze z Ks. Janem Gębarowskim dziekanem dekanatu Wojnicz oraz Ks. Markiem Szczerbą, odbyło się krótkie spotkanie z lektorami, ministrantami, młodzieżą, DSM.
Każde spotkanie z wiernymi Ks. Biskup Leszek Leszkiewicz kończył najpiękniejszym darem jakim jest błogosławieństwo.

Fotoreportaż z  wizytacji kanonicznej

Spotkanie Biskupa Leszkiewicza z członkami Caritas, Zespołu Synodalnego, Rady Parafialnej, Akcji Katolickiej

Msza św. z udzieleniem Sakramentu Bierzmowania przez Biskupa Leszka Leszkiewicza

Apel Jasnogórski