1. W poniedziałek – św. Zygmunta Gorazdowskiego
  2. We wtorek – św. Cyryla Aleksandryjskiego; imieniny bpa Władysława Bobowskiego
  3. W środę – św. Ireneusza, BM; o prowadzenie różańca proszę Różę p. Marii Kutek
  4. W czwartek – uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła; Msze św. o 08.00 i 18.00; składka do dyspozycji papieża
  5. W piątek – wspomnienie Pierwszych Męczenników Kościoła Rzymskiego
  6. W I sobotę – nabożeństwo wynagradzające po Mszy św.; Apel o 21.00
  7. Niedziela - Msze św. o 07.00, 09.00, 11.00.
  8. Dziękuję za sprzątanie kościoła i ofiarę 160zł na kwiaty. Pracowali: Urszula i Konrad Kras, Marek Orszulak, Wiktoria i Kazimierz Dżalak, Maria Jarosz, Włodzimierz Stepek.
  9. Dziękuję także za skoszenie trawy na cmentarzu.
  10. Do sprzątania zapraszam kolejne rodziny: Witek, Kuta, Kaliccy, Guzik, Bugaj
  12. Parafialna Pielgrzymka do Sanktuarium Najświętszego Sakramentu w Sokółce odbędzie się w dniach 23 i 24 września. W jej trakcie zwiedzimy również Lublin, Majdanek, Sanktuarium Matki Bożej Królowej Podlasia w Kodniu, Cerkiew i Górę Krzyży w Grabarce oraz Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Świętej Wodzie. Koszt pielgrzymki 370 zł obejmuje : przejazd, ubezpieczenie, bilety wstępu, opłatę przewodników, opłatę obiadokolacji, śniadania i noclegu w Kodniu oraz obiadu w drugim dniu Pielgrzymki. Zapisy w zakrystii. Prosimy o podanie Nr PESEL niezbędnego do ubezpieczenia. Serdecznie zapraszamy.

ZAPOWIEDZI

Wojciech Andrzej Żywiec, s. Piotra, zam. Zgłobice

Karolina Agata Boryczka, c. Pawła, zam. Bogumiłowice

Wielce Czcigodny Księże Proboszczu,

zwracam się z gorącą prośbą o zamieszczenie w ogłoszeniach parafialnych komunikatu następującej treści:
Od 1 czerwca 2023 r, trwa rekrutacja na studia magisterskie z teologii na Wydziale  Teologicznym Sekcja w Tarnowie:

• na specjalność kapłańską przygotowującą przyszłych duchownych do pracy duszpasterskiej i katechetycznej. Rekrutację prowadzi WSD w Tarnowie.
  • na specjalność katechetyczno-pastoralną dla osób świeckich i zakonnych przygotowują do nauczania religii w przedszkolach, szkole podstawowej i średniej.
  • oraz na 2 letnie Podyplomowe Studia Teologiczno-Katechetyczne dla Nauczycieli.

Ze względu na otwierające się miejsca pracy dla katechetów tym bardziej zachęcamy do podjęcia studiów na tarnowskim Wydziale.

Szczegółowe informacje na stronie: wt-tarnow.upjp2.edu.pl, www.wsd.tarnow.pl, lub w sekretariacie, pod numerem tel.: 14/ 622 33 31. email: wteol@diecezja.tarnow.pl; wt-tarnow@upjp2.edu.pl

Z wyrazami szacunku i wdzięczności

ks. dr hab. Marek Kluz, prof. UPJPII
dziekan WTST