1. W tym tygodniu w Rzymie rozpocznie się I sesja Synodu o synodalności Kościoła. Prośmy Ducha Świętego o prowadzenie dla uczestników Synodu i łaskę nawrócenia dla całego Kościoła.
  2. Zachęcam do udziału w nabożeństwach różańcowych oraz prowadzenia modlitwy, w dni powszednie o 17.30, w niedziele o 15.30.
  3. Dziś o 15.30 różaniec poprowadzi Akcja Katolicka w ramach sztafety modlitewnej w obronie dobrego imienia św. Jana Pawła II. Pamiętajmy także o rocznicy śmierci ks. Wiesława.
  4. Bóg zapłać za ofiary na utrzymanie cmantarza, 76 rodzin złożyło 4260zł. Dziękuję członkom Rady parafialnej za pomoc w zbiórce.
  5. W poniedziałek – św. Aniołów Stróżów
  6. W środę - św. Franciszka z Asyżu; po Mszy św. spotkanie ministrantów i lektorów
  7. W I czwartek – św. Faustyny; Adoracja prywatna od godz. 17.00; modlimy się o powołania i za powołanych
  8. W I piątek – św. Brunona; Msze św. o 07.00 i 18.00. Na Mszę św. wieczorną zapraszam kandydatów do Sakramentu Bierzmowania z klas 7 i 8 wraz z rodzicami; odwiedziny chorych od 08.00; spowiedź od 17.00
  9. W I sobotę – NMP Różańcowej, nabożeństwo wynagradzające po Mszy św. porannej, Apel o 21.00
  10. Niedziela – Msze św. o 09.00, 11.00 i 16.00. Zmiana tajemnic różańca; składka na ogrzewanie kościoła.
  11. Dziękuję za sprzątanie kościoła i ofiarowane kwiaty oraz 100zł. Pracowali: Grażyna Maziarz, Piotr Habiński, Bożena Dzierwa, Janina Kozioł. Do sprzątania kościoła proszę kolejne rodziny: Sowa, Bogusz, Iwaniec, Archaccy.
  12. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Jest Gość Extra poświęcony Matce Bożej w cenie 14zł.
  13. Wydział Misyjny Kurii diecezjalnej organizuje zbórkę zużytego sprzętu elektonicznego: t elefony komórkowe (klawiszowe), smartfony, tablety i laptopy w celu wykopania dolejnych studni głębinowych w Afryce.
  14. Dziękuję za dekorację wykonaną przez członków Akcji Katolickiej